Нові вимоги до будівництва

Ні для кого не секрет, що за більше, ніж 5 місяці війни в Україні зруйновано тисячі об’єктів інфраструктури. Державна влада уже почала активно працювати над планом відновлення та модернізації України для забезпечення житлом тих, хто втратив свої домівки, та військових.Указом президента України створено Національну раду з відновлення України від наслідків війни, яка вже розпочала свою роботу.Став відомий ряд вимог до будівництва житла багатоквартирних будинків, який включає забезпечення мешканців бомбосховищами. Зокрема, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7398 про обов’язкове будівництво бомбосховищ у нових будівлях.Експерти у сфері архітектури та будівництва радять також звернути увагу на ряд інших факторів у підході до будівництва нового житла.

Для врахування норм інклюзивності весь комплекс рекомендують піднімати не більше, ніж на 30 см. За рахунок цього немає сходів і мінімум пандусів. Це справжня безбар’єрність.

Надважливими складовими є поверховість будівель та простір навколо них. За приклад радять брати сучасні житлові комплекси, які будують у Європі. ВАМБУД вже кілька років будує деякі свої житлові комплекси за схожим підходом.Спочатку почали зводити Квартал Краківський. Це масштабний житловий проєкт, який включає будинки різної поверховості. Згодом розпочали будівництво ще двох проєктів, які складаються переважно з 4-поверхових будинків, що оснащені ліфтами. Це Клубне містечко 12 та ЖК Долішній. До речі, входи у під’їзди у цих комплексах — на рівні тротуару.

ВАМБУД — будуємо майбутнє разом з вами.